Warsztaty w ramach Tygodnia z Internetem
2015-03-18 12:52:00

24-26.03.2015r.

Miejska Biblioteka Publiczna włączyła się do czwartej edycji Tygodnia z Internetem. W ramach akcji przygotowała spotkania dla dzieci, młodzieży i dorosłych zachęcające do korzystania z nowych rozwiązań technologicznych. Przeprowadzone zostały warsztaty multimedialne dla dorosłych „Selfuj się kto może!” poświęcone obróbce zdjęć. Dla dzieci i młodzieży zorganizowano warsztaty „Zakoduj selfie” –  zachęcające do nauki kodowania oraz„Zawodowe selfie” – achęcające do zdobywania umiejętności cyfrowych potrzebnych na rynku pracy oraz do kariery w sektorze nowych technologii.

Tydzień z Internetem (Get Online Week) to doroczna ogólnoeuropejska kampania, mająca na celu zachęcenie jak największej liczby osób do skorzystania z Internetu. Działania w ramach kampanii polegają na organizowaniu w miejscach oferujących publiczny dostęp do Internetu spotkań mających pokazać ciekawe i praktyczne możliwości wykorzystania różnorodnych zasobów i zastosowań nowych technologii głównie dla tych, którzy do tej pory z nich nie korzystali.