Rysunek w ilustracji i plakacie” - wystawa prac Anny Witkowicz
2015-04-01 12:55:00

Galeria "Pod Sową"
kwiecień 2015r.

Prezentowana w kwietniu w Galerii „Pod Sową” wystawa „Rysunek w ilustracji i plakacie” to zbiór prac Anny Witkowicz prezentujący jedną z głównych dziedzin sztuki – rysunek. Większość prezentowanych prac to zbiór ilustracji zrealizowany na zamówienie Stowarzyszenia LGD „Dolina Soły”. Ilustracje są graficzną interpretacją 10 opowiadań wybranych w wyniku ogłoszonego konkursu. Na wystawie prezentowana jest również jedna z najtrudniejszych form graficznych w dziedzinie projektowania – plakat. Dla artystki plakat musi działać przede wszystkim językiem graficznym, być syntezą informacji, które poprzez użyte symbole i znaki zostaną jednoznacznie odczytane przez odbiorcę.
Spotkanie z artystką i warsztaty rysunkowe dla dzieci i młodzieży odbędą się 23 kwietnia o godz. 16:00 w Bibliotece Głównej.

Zobacz galerię zdjęć wystawy

Zobacz galerię zdjęć warsztatów

Anna Witkowicz – artysta/grafik/projektant – w 2011 roku ukończyła studia na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Instytucie Sztuki w Cieszynie – realizując dyplom z grafiki projektowej w pracowni prof. Józefa Hołarda i dr Łukasza Klisia oraz aneks z rysunku w pracowni prof. Anny Kowalczyk-Klus.

Pracuje jako projektant-grafik w agencji reklamowej. W październiku 2014 rozpoczęła studia doktoranckie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, w Instytucie Sztuki w Cieszynie.
Oprócz projektowania zajmuje się rysunkiem i ilustracją książkową.

Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011). Laureatka, m.in. ogólnopolskiego konkursu „Portret anhedonii” (2014, wyróżnienie), konkursu na najlepszą pracę dyplomową poszukującą innowacyjnych rozwiązań (Katowice 2012, IV miejsce).