KONFERENCJA Nowoczesne technologie i cyfrowy świat – wyzwania współczesnego bibliotekarstwa
2015-04-02 12:57:00

15.05.2015r.

15 maja odbyła się kolejna edycja konferencji naukowej, która upłynęła pod hasłem Nowoczesne technologie i cyfrowy świat – wyzwania współczesnego bibliotekarstwa. Patronat honorowy nad projektem objęła Anna Hetman Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój. Podczas konferencji poruszono zagadnienia związane m.in. z: projektowaniem i architekturą informacji, nowymi narzędziami komunikacji na tle wymagań użytkowników w działalności bibliotek i bibliotekarzy a także zagadnieniami grywalizacji w bibliotece . Gośćmi Biblioteki byli: dr Marek Kaczmarzyk z Uniwersytetu Śląskiego,  Ewa Hadrian z Wojewódzkiej Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, dr Stanisław Skórka Dyrektor Biblioteki Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Jarosław Kopeć z Biblioteki Narodowej, dr Natalia Pamuła-Cieślak z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Zobacz galerię zdjęć

Projekt Jastrzębski Maraton Literacki promocja wartościowych zjawisk czytelniczych dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego