11 maja - wybierz Bibliotekę!
2015-04-17 13:02:00

11.05.2015r.

Kolejny dzień Tygodnia Bibliotek 2015 – WYBIERAM BIBLIOTEKĘ upłynął pod znakiem spotkania z Barbarą Rosiek – pisarką, poetką i psychologiem klinicznym.
Podczas spotkania pisarka w przejmujący sposób opowiadała o swoim życiu, o próbach wyjścia z nałogu, straconych szansach, poruszała także tematy, które opisuje w swoich książkach – o zgubnych skutkach nałogów i uzależnień oraz o zmaganiach z własnymi słabościami. Autorka mówiła także o swoich pasjach i marzeniach.

Barbara Rosiek – debiutowała w 1985 Pamiętnikiem narkomanki, pisanym od 14. roku życia aż do czasów studiów. Opisywała w nim swoje autentyczne przeżycia związane z walką z nałogiem. W książce Alkohol, prochy i ja autorka opisuje swoje uzależnienia, z których udało jej się uwolnić.Byłam schizofreniczką opisuje jej zmagania z tą chorobą. Kokaina mówi o poszukiwaniu przyjaźni i braku miłości od pierwszych chwil życia. W poszukiwaniu ducha, czytamy o zmaganiu się ze śmiertelną chorobą i o trwaniu przy niej. Jej poezja obraca się dookoła jej świata – braku miłości i zrozumienia.

Dla młodych miłośników literatury przygotowano tego dnia warsztaty czytelnicze Hobbit w ramach cyklu Przygoda z lekturą. Najmłodsi zaś wzięli udział w kreatywnych zabawach pod nazwą Literackie inspiracje.
Wszyscy chętni do nauki języka angielskiego mogli skorzystać z bezpłatnego interaktywnego kursu FunEnglish w Bibliotece.

Zobacz galerię zdjęć ze spotkania z Barbarą Rosiek
Zobacz galerię zdjęć z warsztatów czytelniczych Hobbit

Projekt Jastrzębski Maraton Literacki– promocja wartościowych zjawisk czytelniczych
                                       dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego