12 maja - wybierz Bibliotekę
2015-04-17 13:02:00

12.05.2015r.

Tydzień Bibliotek 2015 nabiera tempa - 12 maja Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała dwa spotkania dla dzieci i młodzieży. Uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Melanią Kapelusz. Podczas spotkania autorka przeczytała fragmenty swoich książek m.in. Krasnoludków. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania dotyczące przeczytanych fragmentów oraz na zagadki zadawane przez autorkę. Pisarka opowiedziała również o pracy w redakcji czasopisma dla dzieci „Świerszczyk” i zachęciła do czytania kolejnych numerów. Zainteresowanych numerami archiwalnymi zapraszamy do Wypożyczalni Literatury dla Dzieci gdzie jest możliwość przeczytania gazety w bibliotecznej czytelni. Po spotkaniu była możliwość otrzymania autografu autorki oraz zakupu jej książek.

Tego samego dnia odbyło się spotkanie z Idą Pierelotkin autorką książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie skierowane było dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej. Autorka opowiedziała o swojej twórczości i pracy pisarza. Podczas rozmowy z młodzieżą pisarka opowiedziała wiele zabawnych anegdot, które związane były z historią tworzenia powieści. Podczas spotkania autorka poruszyła również temat upodobań czytelniczych nastolatków, które mogłyby zainspirować ją do dalszej pracy twórczej.

Tematem przewodnim rodzinnych warsztatów literacko-plastycznych Zębate zakładki odbywających się po południu była biblioteka. Dzieci wysłuchały opowiadania o założeniu leśnej biblioteki przez sympatycznego skrzata Jagódkę. Wszystkie zabawy inspirowane były książką i związane z literaturą dla dzieci. Duzi i mali uczestnicy warsztatów aktywnie uczestniczyli w przygotowanych konkurencjach i zabawach np. przejście po wyznaczonej linii z książką na głowie, konkursie bibliotecznych zagadek oraz zabawie przy użyciu chusty Klanza. Dzieci wykonały również zębate zakładki narzędzie niezbędne dla każdego pożeracza książek.

12 maja odbywały się również indywidualne warsztaty komputerowe dla dorosłych Pierwsze kroki w wirtualnym świecie, w których wzięli udziałwszyscy zainteresowani podniesieniem swoich umiejętności w zakresie obsługi komputera.

Spotkanie z Melanią Kapelusz - zobacz galerię zdjęć
Spotkanie z Idą Pierelotkin - zobacz galerię zdjęć
Warsztaty Zębate zakładki - zobacz galerię zdjęć

Projekt Jastrzębski Maraton Literacki–promocja wartościowych zjawisk czytelniczych