13 maja - wybierz Bibliotekę!
2015-04-17 13:03:00

13.05.2015r.

Artur Andrus – dziennikarz radiowy, poeta, autor tekstów piosenek, artysta kabaretowy i konferansjer, spotkał się z czytelnikami w Bibliotece Głównej. Na spotkanie z wyjątkowym gościem przybyło sporo osób, co oznacza, że nie brakuje w naszym mieście miłośników dobrego humoru.
Gość Biblioteki opowiadał o swojej działalności artystycznej i kabaretowej odpowiadał także na liczne pytania publiczności dotyczące m.in. pracy w improwizowanym serialu kabaretowym Spadkobiercy. Nie zabrakło również anegdotek „z życia wziętych”, czyli zabawnych sytuacji, które były udziałem artysty. Na prośbę publiczności powstał nawet specjalny wierszyk o Jastrzębiu:
Lecą sobie dwa gołębie,
Lecą sobie nad Jastrzębie.
A na dole ludzie idą
To nie UFO, to pomidor.

Cała impreza przebiegła - nie mogło być inaczej - w niezwykle radosnej i rozrywkowej atmosferze. Wszyscy zainteresowani mogli zdobyć autograf artysty i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Spotkanie z artystą kabaretowym nie było jedyną atrakcją, jaką Biblioteka przygotowała tego dnia. Dla młodych i najmłodszych zorganizowane zostały warsztaty interaktywne W Bibliotece przed 100 laty przybliżające historię książki i bibliotek, warsztaty twórcze Bajki z zaczarowanego kuferka orazkreatywne zabawy dla dzieci w Bibliotece Literackie inspiracje.

Spotkanie z Arturem Andrusem - zobacz galerię zdjęć
Literackie inspiracje - zobacz galerię zdjęć
W Bibliotece przed 100 laty - zobacz galerię zdjęć
Bajki z zaczarowanego kuferka - zobacz galerię zdjęć