Stereotypy w kulturze i społeczeństwie – wykład dla młodzieży
2015-04-20 13:06:00

22.04.2015r., godz. 11:30

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza młodzież na wykład Stereotypy w kulturze i społeczeństwie. Podczas wykładu  z cyklu Spotkania z kulturązostaną wyjaśnione podstawowe definicje, takie jak: stereotyp, uprzedzenie i dyskryminacja. Wykład będzie próbą odpowiedzi na pytania: po co i jak ludzie tworzą i utrwalają stereotypy; jak zmieniały się one w społeczeństwach na przestrzeni lat; jak wpływają na osoby będące przedmiotem stereotypów; jak masowe media utrwalają je w społeczeństwie.
Zapraszamy 22 kwietnia o godz. 11:30 do Biblioteki Głównej.

Projekt Jastrzębski Maraton Literacki–promocja wartościowych zjawisk czytelniczych
                                       dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego