Wystawa Biblioteka. Miejsce tajemnicy
2015-05-04 13:07:00

Galeria "Pod Sową"
maj 2015r.

Przez cały maj w Galerii "Pod Sową" prezentowana jest wystawa zatytułowana Biblioteka. Miejsce tajemnicy.  Archiwalne zdjęcia bibliotek w oryginalnym opracowaniu graficznym uzupełnione są cytatami nie tylko z dzieł intelektualistów – między innymi Eco, Sartre’a, Miłosza, Borgesa, ale także fragmentami z literatury popularnej. opowiadające o bibliotekach jako miejscach niezwykłych. Teksty zwracają uwagę na metafizyczny aspekt bibliotek, które nie są jedynie miejscem składowania książek. Biblioteki w literaturze bywają scenerią emocjonujących wydarzeń, niesamowitych odkryć.

Projekt Jastrzębski Maraton Literacki – promocja wartościowych zjawisk czytelniczych
                                       dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego