Orange dla bibliotek
2015-05-06 13:08:00

Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju po raz kolejny bierze udział w programie „Orange dla bibliotek”.

Celem programu Orange dla Bibliotek jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez udostępnianie bibliotekom gminnym nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania tak, by biblioteki stały się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi.

Organizatorami programu "Orange dla bibliotek" są Orange Polska oraz Fundacja Orange.

W roku 2015 Biblioteka otrzymała dotację finansową w wysokości 11 600,60zł, którą przeznaczono na pokrycie kosztów związanych z dostępem do Internetu oraz na zakup programu antywirusowego Eset Endpoint Security.

Program „Orange dla bibliotek” prowadzony jest na mocy Porozumienia w sprawie kontynuacji programu internetyzacji polskich bibliotek publicznych z dn. 23 lipca 2012r. zawartego pomiędzy Orange Polska, Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministrem Administracji i Cyfryzacji oraz Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.