Spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem
2015-05-28 13:18:00

09.06.2015r.

9 czerwca Miejską Bibliotekę Publiczną w Jastrzębiu-Zdroju odwiedził Michał Rusinek – literaturoznawca, tłumacz, pisarz, autor książek dla dzieci. Autor od dwudziestu lat układa limeryki i to właśnie temu gatunkowi literackiemu poświęcone było spotkanie. Pisarz odwołując się do twórczości Macieja Słomczyńskiego, Stanisława Barańczaka, Wisławy Szymborskiej oraz swoich utworów, przybliżył zgromadzonej młodzieży różne ujęcia literatury nieprzyzwoitej i niepoważnej. Zapoznał słuchaczy z limerykami, moskalikami, biografiołami, epitafiami  i lepiejami. Michał Rusinek zwrócił uwagę na to, że korzeni literatury niepoważnej upatrywać można już u Arystotelesa, według którego język nie powinien być przezroczysty. Stąd też w trakcie lektury literatury niepoważnej należy skupić się przede wszystkim na szczególnej roli języka.

Zobacz galerię zdjęć

Projekt Jastrzębski Maraton Literacki promocja wartościowych zjawisk czytelniczych dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego