Spotkanie autorskie z Joanną Bator
2015-06-08 13:20:00

16.06.2015r.

Spotkanie autorskie z Joanną Bator stanowiło jedno z ostatnich wydarzeń odbywających się w ramach projektu "Jastrzębski Maraton Literacki". Pisarka, podróżniczka, publicystka, felietonistka "Gazety Wyborczej" oraz laureatka Nagrody Literackiej Nike spotkała się z czytelnikami w jastrzębskiej bibliotece. Pisarka barwnie opowiadała o Wałbrzychu - gdzie spędziła dzieciństwo i młodość. Podzieliła się z czytelnikami swoją opinią dotyczącą podziału literatury na książki, które "głaszczą" i które "dręczą". Spotkanie upłynęło również na rozmowach dotyczących fascynacji pisarki kulturą i sztuką Japonii - publikacja "Japońskiego wachlarza" zbioru reportersko-eseistycznych zapisków, będących wynikiem dwuletniego pobytu autorki w Japonii przyniosła powszechne uznanie krytyków i czytelników.

Zobacz galerię zdjęć

Projekt Jastrzębski Maraton Literacki promocja wartościowych zjawisk czytelniczych dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego