Filia nr 6 w maju i czerwcu
2016-05-17 13:44:00

Filia nr 6 Moszczenica
ul. Prof. R. Ranoszka 103

Tegoroczny Tydzień Bibliotek inspirował czytelników do nauki, czytania, działania i tworzenia. Jastrzębianie mogli wziąć udział w: warsztatach edukacyjnych na temat nowych możliwości współczesnej biblioteki, warsztatach literackich wzbogaconych o inscenizację wiersza „Rzepka „ Juliana Tuwima, kalamburach i zagadkach literackich. Na warsztatach plastycznych dzieci tworzyły postaci z utworów literackich oraz zakładki do książek.
Dla dorosłych czytelników w ofercie czekało spotkanie z debiutującą pisarką , autorką książki „ Anielska Przystań”.
Dodatkowo w każdy majowy piątek odbywają się warsztaty plastyczne ARCIK.

W maju odbyły się również następujące spotkania:

„ Strach ma wielkie oczy” pt Co nas straszy w ciemności? Dzieci wysłuchały fragmentów książkiKto straszy, Albercie?” oraz wiersza Marii Konopnickiej „Stefek Burczymucha”, opowiadały o swoich przygodach z dreszczykiem oraz wykonały prace plastyczne „Mój ulubiony straszek”.

„Dlaczego, po co, jak? pt. Dlaczego pada deszcz? Na wstępie dzieci wysłuchały książki z serii Zakątek Dumania Kubusia Puchatka, z której dowiedziały się dlaczego deszcz jest potrzebny, jak powstaje, z czym się kojarzy, jakie towarzyszą mu zjawiska atmosferyczne itd. Wykonały również prace plastyczne, kolorowe parasolki.