Happening czytelniczy: Niedziela z Borejkami

Park Zdrojowy
ul. Witczaka
29.05.2016 r.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju przyłączyła się do akcji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Jeżycjady, która zainicjowana została przez Wydawnictwo Akapit-Press. Z tej okazji  29.05.2016 r. zorganizowano happening czytelniczy „Niedziela z Borejkami” w Parku Zdrojowym. Podczas imprezy czytano ulubione fragmenty pochodzące z Jeżycjady. Dla uczestników spotkania przygotowano konkurs czytelniczy „Bohaterowie z Jeżyc”, w którym można było wykazać się wiedzą na temat serii książek. Przygotowano również warsztaty plastyczne „Kwiat kalafiora” podczas których wykonano papierowe lampiony. Saga o przygodach rodziny Borejków zainspirowała mieszkańców miasta do tworzenia rodzinnych portretów oraz drzewek genealogicznych.  Z myślą o najmłodszych uczestnikach imprezy przygotowano pokaz baniek mydlanych oraz blok zabaw ruchowych i animacyjnych.  Czytelnicy zainteresowani wypożyczeniem książek mogli skorzystać z oferty Biblioteki Plenerowej, czyli mobilnego punktu wypożyczeni zbiorów Biblioteki. Spotkanie w Parku Zdrojowym było doskonałym sposobem na rodzinne spędzenie niedzielnego popołudnia.