OD PERGAMINU DO E-BIBLII
2016-05-18 08:17:00

Galeria Pod Sową
24.05-10.06.2016 r.

Biblia jest najpopularniejszym ze wszystkich spisanych tekstów ludzkości. Celem prezentowanej wystawy było przedstawienie pochodzenia i fenomenu Pisma Świętego. Wystawa pozowoliła dowiedzieć się: kiedy i w jakich okolicznościach powstawały poszczególne księgi biblijne, w jaki sposób dokonywano ich transmisji, poznać główne przesłanie Pisma Świętego oraz dowiedzieć się wiele ciekawostek na temat samego Pisma Świętego jak i jego związków z różnymi tematami jak: nauka, zdrowie, historia, archeologia, proroctwa biblijne.

Zwiedzający mogli zobaczyć Biblie w językach oryginalnych hebrajskim i greckim oraz w różnych wydaniach i tłumaczeniach z całego świata, a także materiały i książki związane z Pismem Świętym. Kustoszem wystawy był Mateusz Krzesiński, pastor Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Jastrzębiu-Zdroju, absolwent studiów magisterskich wydziału teologicznego Newbold College (Wielka Brytania) ze specjalizacją w biblistyce.

Wystawa cieszyła się zainteresowaniem zarówno wśród osób indywidualnych jak i grup szkolnych. Dodatkowo odbyły się dwa wykłady Czy możemy zaufać Nowemu Testamentowi? Mateusza Krzesińskiego i Ewangelia Starego Testamentu dra Igora Barona, wykładowcy Wyższej Szkoły Teologiczno-Humanistycznej.