Promocja płyty Przemysława Strączka

Mediateka
ul. Opolska 1 PHU 723
03.06.2016 r.

Zagranie złej nuty jest bez znaczenia. Granie bez pasji jest niewybaczalne (Ludwik van Beethoven)

3 czerwca w Mediatece odbyła się promocja najnowszej płyty Przemka Strączka & Asian Strings Collective. Three Continents. to projekt muzyczny z udziałem artystów z Azji i Ameryki Południowej. Fascynacja klimatem Dalekiego Wchodu zainspirowała muzyka do wykorzystania elementów kultury azjatyckiej w swojej twórczości. Muzyka zespołu to kompozycje lidera w stylistyce jazzu, muzyki improwizowanej, eksperymentalnej oraz world music.
Podczas spotkania Przemek Strączek opowiadał o swoich muzycznych początkach, jazzowych fascynacjach, współpracy z innymi artystami. Muzyk podkreślał, że najważniejszy w muzyce jest aspekt ludzki i zastanawiał się, czy każdy może być odbiorcą jazzu. Uczestnicy spotkania poznali również drogę ku najnowszej płycie: skąd się wziął pomysł i jak wyglądała realizacja tego muzycznego projketu.