EkoPaka – zamykamy obieg surowców: papier
2016-06-08 11:41:00

Po raz trzeci EkoPaka zawitała w progi jastrzębskiej Biblioteki. Tym razem tematem przewodnim spotkań jest papier i jego ponowne wykorzystanie. Surowiec występował we wszystkich prowadzonych zabawach i aktywnościach plastycznych. Dzieci ćwiczyły koordynację ruchową w zabawie „Podaj dalej” wykorzystując gazetowe kule. Dzieci zainspirowano do wykorzystania zużytych papierowych materiałów do tworzenia zabawek i wykorzystywania ich podczas podwórkowych zabaw np. wykonanie papierowych kręgli, tańca na gazecie. Dużo emocji wzbudziła zabawa, która polegała na przełożeniu gazety na drugą stronę przy jednoczesnym staniu na niej. Najwytrwalsi uczestnicy zabawy oprócz przełożenia jej na drugą stronę zmniejszali jej powierzchnię poprzez trzykrotne złożenie. Dzieci miały również możliwość przejrzenia wybranych tytułów książek zgormadzonych w Bibliotece, które inspirują do działań plastycznych wykorzystujących papier bp. „Wszystko z papieru”, „Cuda z papieru”, książki o sztuce składania papieru origami.