Bezpieczne wakacje - Filia nr 3
2016-06-20 10:46:00

ul. Krakowska 38
czerwiec 2016 r.

15 czerwca w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie z policjantami na temat bezpiecznego spędzania wakacji. Uczestniczyły w nim dzieci z klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Jastrzębiu-Zdroju. Zaproszeni policjanci przeprowadzili z dziećmi pogadankę, a dodatkową atrakcją był pokaz umiejętności psa policyjnego.

W kolejnym spotkaniu z policjantem uczestniczyły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 18 W Jastrzębiu-Zdroju. Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa na drodze podczas wyczekiwanych wakacji. Przypomniały sobie też, jak należy przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej, poruszać się po drodze, a także jak unikać na niej zagrożeń. Policjant opowiadał o bezpiecznym zachowaniu podczas letnich zabaw oraz o zagrożeniach m. in. podczas kąpieli w akwenach.