Horror, dramat i … żużel – czyli o wartości estetycznej dzieł sztuki i literatury
2016-06-21 16:24:00

18.07.2016 r., godz. 17:30

Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza na spotkanie z cyklu FILOZOFIA DLA KAŻDEGO, które odbędzie się w poniedziałek, 18 lipca o godz. 17:30 w Wypożyczalni Literatury dla Dorosłych, ul. Wielkopolskiej 1A.
W klasycznej filozofii greckiej występuje triada pojęć nierozerwalnie kojarzonych z myślą antyku : PRAWDA – DOBRO – PIĘKNO. Lipcowe spotkanie filozoficzne poświęcone będzie Pięknu. Wartości estetyczne, obok ekonomicznych i moralnych, stanowią ważną część ludzkiej egzystencji – w końcu muzyka, film, dobra książka, wspaniały krajobraz, doskonały mecz są dla nas równie, a czasem więcej warte, niż chleb powszedni. Miłośników przeżyć estetycznych, myśli filozoficznej, kultury fizycznej i sportu oraz wszystkich, którzy chcą pożytecznie spędzić wolny czas serdecznie zapraszamy!