Bajkowóz w Jastrzębiu-Zdroju
2016-06-30 15:22:00

Wędrująca szpitalna biblioteka
Szpital Dziecięcy im. J. Korczaka w Jastrzębiu-Zdroju

Bajkowóz – czyli kolorowa wędrująca szpitalna biblioteka została dziś (30.06.2016 r.) uroczyście przekazana do Szpitala Dziecięcego im. J. Korczaka w Jastrzębiu-Zdroju. Bajkowóz - to pomysł Fundacja Serdecznik, która pomaga w odkrywaniu i rozwijaniu talentów poprzez organizację artystycznych projektów, warsztatów i spotkań. Kolorowe domki wypełnione są książkami, magicznymi przedmiotami, zawierają pełno skrytek i tajemniczych schowków z baśniowymi niespodziankami.
Opiekunem Bajkowozu jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju. Koszt produkcji bajkowych regałów oraz ich transportu został pokryty ze środków finansowych PGNiG Termika oraz Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Jastrzębiu-Zdroju.