„Horror, dramat i … żużel” – czyli o wartości estetycznej dzieł sztuki i literatury
2016-07-13 12:40:00

18.07.2016 r.

18 lipca w Wypożyczalni Literatury dla Dorosłych odbyło się spotkanie osób skupionych wokół cyklu Filozofia dla Każdego. Ostatnie przed wakacjami spotkanie zatytułowane „Horror, dramat i żużel…” nawiązywało do kategorii PIĘKNA i wartości estetycznych. Estetyka jest jedną z nowszych dyscyplin filozoficznych, ale tematyką tą zajmowali się najwięksi myśliciele, jak Kant, Scheling, Hegel, Adorno, Dewey, a w Polsce Roman Ingarden czy Tatarkiewicz. Omówiono najważniejsze pojęcia i terminy dotyczące dziedzin takich  jak wartość, sztuka, dzieło, przeżycie estetyczne. Uczestnicy starali się zapoznać z metodami oceny, analizy i interpretacji dzieła sztuki, dzieła literackiego oraz zasadami funkcjonowania krytyki literackiej.

Na następne spotkanie zapraszamy po sezonie urlopowym – we wrześniu.