Jastrzębski Maraton Literacki – promocja wartościowych zjawisk czytelniczych - podsumowanie
2015-07-23 13:23:00

marzec-lipiec

Projekt „Jastrzębski Maraton Literacki – promocja wartościowych zjawisk literackich” dobiegł końca. W okresie od marca do lipca Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała 42 imprezy promujące literaturę i zachęcające do spędzania czasu z książką. W tym czasie zorganizowano wiele ciekawych przedsięwzięć, w których wzięli udział mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju i miast ościennych. Dzieci wzięły udział w Nocy z Andersenem, happeningu Książka przyjacielem dużego i małego oraz imprezie plenerowej z okazji Dnia Dziecka. Zorganizowano również Wesołą Noc w Bibliotece, konferencję o zasięgu regionalnym Nowoczesne technologie i cyfrowy świat – wyzwania współczesnego bibliotekarstwa; detektywistyczną grę miejską inspirowana przygodami Sherlocka Holmesa; spacer ulicami miasta inspirowany fragmentami literatury. Projekt był doskonałą okazją do spotkań z pisarzami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Bibliotekę odwiedzili m.in. Szczepan Twardoch, Mariusz Szczygieł, Joanna Bator, Barbara Rosiek, Jakub Porada, Artur Andrus, Melania Kapelusz, Rafał Witek, Małgorzata Strękowska-Zaremba, Michał Rusinek. Ponad to odbyły się liczne warsztaty multimedialne, plastyczne, artystyczne.Wszystkie imprezy w ramach projektu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.