Piknik w OWN-ie
2015-07-22 11:47:00

OWN
24.07.2015r.

Wiele lat temu Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego tętnił życiem. Już 24 lipca OWN na kilka godzin odzyskał on swój dawny charakter. Była to  zapowiedź tego, co może się tam dziać po jego rewitalizacji. Według większości mieszkańców zapytanych o to miejsce odpowiada jednogłośnie – to jeden z ważniejszych symboli Jastrzębia-Zdroju. Kiedyś zielona oaza w samym centrum miasta, azyl pośród wielkopłytowych wieżowców, pełne gwaru i śmiechu dzieci miejsce spotkań jastrzębskich rodzin. Dziś po tych czasach zostało jedynie wspomnienie.
Podczas organizowanego przez Prezydent miasta Annę Hetman Pikniku nie zabrakło również Miejskiej Biblioteki Publicznej, która przygotowała dla odwiedzających OWN kreatywne zabawy, warsztaty artystyczne, pokaz baniek mydlanych, zabawy i animacje oraz wielkoformatową grę "Chińczyk".