Potyczki sienkiewiczowskie
2016-11-15 13:20:00

tel. 32 471 67 68 w.38

22.11.2016r. godz. 10:00 Egzotyczne spotkanie z Henrykiem Sienkiewiczem  - warsztaty literacko-plastyczne dla uczniów  klas IV-VI szkół podstawowych inspirowane książką W pustyni i w puszczy.

Warsztaty literacko-plastyczne dla uczniów szkół podstawowych inspirowane książką W pustyni i w puszczy. Celem warsztatów jest zaprezentowanie egzotycznych elementów świata przedstawionego na kartach powieści. Uczestnicy warsztatów poznają miejsca, które odwiedzili w czasie swojej przygody Staś i Nel. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną informacje na temat podróży Henryka Sienkiewicza do Afryki. Dzieci uczestniczyć będą w twórczych zabawach oraz wykonają ilustracje do książki inspirowane afrykańskim krajobrazem.

23.11.2016r. godz.10:00 Afrykańska przygoda Stasia i Nel -  wielkoformatowa gra planszowa dla uczniów klas IV-VI przeprowadzona w oparciu o fabułę powieści W pustyni i w puszczy.

Wielkoformatowa gra planszowa przeprowadzona w oparciu o fabułę powieści W pustyni i w puszczy. Dzięki elementom zabawy i rywalizacji młodzi czytelnicy utrwalą sobie fabułę książki, a spotkania utrwalą podstawowe informacje na temat lektury i sylwetki autora.

Zobacz galerię zdjęć - cz. 1

Zobacz galerię zdjęc - cz. 2