NIESAMOWITE FERIE W BIBLIOTECE
2017-01-19 11:06:00

16-27.01.2017 r.

NIESAMOWITE FERIE W BIBLIOTECE

Ferie z Niesamowitymi Legendami ruszyły pełną parą. Dzieci uczestniczące w codziennych spotkaniach mają niepowtarzalną okazję do przemierzania Polski wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu najdziwniejszych mieszkańców. W pierwszym tygodniu bawiliśmy się wspólnie z nieznośnymi wiedźmami na szczycie Łysej Góry, tkaliśmy kwiatowe dywany na Kujawach oraz pomagaliśmy dokonać sercowego wyboru cieszyńskiemu Utopkowi. Podczas spotkań dzieci miały okazję poznać zwroty i wyrażenia pochodzące z gawry i dialektów odwiedzanych regionów, tworzą własne zakończenia historii oraz uczestniczą w zabawach inspirowanych tekstami literackimi. Codziennym elementem jest udział w warsztatach plastycznych.

Drugi tydzień ferii był kontynuacją podróży po Polsce w towarzystwie postaci wywodzących się z legend i opowieści charakterystycznych dla danego regionu. Uczestnicy spotkań odwiedzili Śląsk, Pomorze oraz polskie góry.  Spotkali się ze Skarbnikiem duchem kopalni, poznali historię Rusałki o niesamowitej urodzie oraz o szczecińskim gryfie. Dzieci z zapartym tchem słuchały fragmentów tych niesamowitych historii i starały się tworzyć ich alternatywne zakończenia. Wszyscy chętnie włączali się do wspólnej zabawy oraz uczestniczyli w warsztatach plastycznych.

Zobacz galerię zdjęć z finału ferii