GALA NIESAMOWITYCH STWORKÓW – FINAŁ FERII Z BIBLIOTEKĄ
2017-01-19 11:15:00

27.01.2017 r. godz. 10:30

GALA NIESAMOWITYCH STWORKÓW – FINAŁ FERII Z BIBLIOTEKĄ

Finał ferii zgromadził w Bibliotece Głównej liczne reprezentacje dzieci uczestniczących w codziennych spotkaniach warsztatowych na filiach. Impreza rozpoczęła się od przedstawienia teatrzyku kukiełkowego przygotowanego przez bibliotekarzy pt. ” Legenda o krakowskim Smoku”, który przeniósł widzów do Krakowa z czasów króla Kraka. Podczas finału dzieci uczestniczyły w konkursach sprawdzających wiedzę na temat legend. Przygotowano konkurencję sprawdzającą wiedzę geograficzną na temat położenia miejsc, w których toczyła się akcja legend jakie poznały dzieci w czasie ferii. Wyłoniono zwycięzców konkursu na najlepsze przebranie. Na zakończenie imprezy wszyscy  uczestnicy wspólnie wykonali wielkoformatowe prace plastyczne przedstawiające smoka wawelskiego i bazyliszka. Dwa niesamowite ferie z Biblioteką dobiegły końca ale to dopiero początek atrakcji jakie przewidziała Biblioteka dla najmłodszych czytelników w roku 2017.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ