Moja Grecja – Błękitno biało – wystawa fotografii Andrzeja Waltera
2017-01-31 09:16:00

Galeria Pod Sową
01-28.02.2017 r.

Andrzej Walter – pisarz, poeta, publicysta, krytyk literacki oraz fotografik. Członek Zarządu Krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Redaktor Tygodnika Literackiego Pisarze.pl. Jest autorem sześciu tomików poezji oraz wielu wystaw fotografii w kraju i za granicą. Największy sukces to zwycięstwo w konkursie fotograficznym w USA Magazynu Photographers Forum w roku 2001, w którym uczestniczyło 22 tysiące fotografów z ponad 40 krajów świata.

Obecny projekt fotograficzny ukazuje głęboką fascynację Grecją, jej atmosferą, barwami, specyfiką – pokrywa się też z fascynacjami literackimi. Moja  Grecja – Błękitno biało to pewien element z kręgu poszukiwań Autora. Jego debiutancka wystawa w 2002 roku Santoryn była wstępem do tych poszukiwań. W tym roku Andrzej Walter planuje wystawę Kolory Grecji – przestrzeń mojej tęsknoty. Będzie można ją obejrzeć w Śremie, Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Gliwicach i w Rybniku w Galerii Smolna.