Andersenada 2017
2017-04-07 09:59:00

tel. 32 471 67 68 w. 38

Podczas tegorocznej edycji Andersenady dzieci mają okazję do uczestniczenia w warsztatach literacko-plastycznych pt. „Spotkanie z Panem Andersenem” podczas których prezentowana jest sylwetka duńskiego bajkopisarza oraz informacje na temat jego twórczości. Dzieci rozwiązują   zadania polegające na przyporządkowaniu atrybutu do tytułu baśni oraz utrwalają informacje na temat głównych bohaterów. Oferta obejmuje również warsztaty z zakresu edukacji czytelniczo-medialnej prezentowane podczas spotkania pt. „Tropem książki”. Dzieci uczestniczące w spotkaniu poznają historie książki oraz materiałów wykorzystanych do ich wykonania. Podczas warsztatów plastycznych „Bohaterowie z naszej wyobraźni” dzieci wykonują prace plastyczne inspirowane twórczością Hansa Christiana Andersena.