Wystawa Dariny Krygiel w Galerii Da Vinci
2017-05-08 13:17:00

Filia nr 2 Masnówka - Galeria "Da Vinci"
ul. Witczaka 3a
maj 2017

Darina Krygiel jest absolwentką Średniej Szkoły Artystycznej w Brnie i rysunku pod kierownictwem prof. Anny Kowalczyk-Klus w Instytucie Sztuki Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Natomiast swoje zainteresowania muzyczne poszerza, studiując śpiew jazzowy w Konserwatorium Ludowym w Ostrawie. Zaangażowana w życie artystyczne Polaków na Zaolziu przez osiem lat stała na czele Polskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków w Republice Czeskiej.

W swoim malarstwie preferuje akwarelę i pastel. Zajmuje się rysunkiem i ilustracją (również dla „Zwrotu”), projektuje logo dla firm. Jej ilustracje dla dzieci znaleźć można także w czeskich książkach dla najmłodszych, w leporellach, puzzlach i wycinankach.