Bukareszt - trudne piękno - spotkanie wokół książki Bukareszt. Kurz i krew Małgorzaty Rejmer

Dyskusyjny Klub Książki w nowym roku zainaugurowało spotkanie na temat reportaży Małgorzaty Rejmer "Bukareszt. Kurz i krew". Małgorzata Rejmer otrzymała za tę książkę Nagrodę im. Torańskiej, kapituła nagrody tak uzasadniała swój wybór: „kunsztowne przybliżenie nam Bukaresztu, o którym rzadko się mówi i pisze, za historię miasta i jego mieszkańców, naznaczoną ponurym wspomnieniem totalitaryzmu, w której łatwo możemy się doszukać podobieństwa do współczesnej historii Polski.” Podczas spotkania próbowano odpowiedzieć na pytania czy da się pokochać Bukareszt, jak wygląda współczesna Rumunia po latach rządów Nicolae Ceaușescu, jak oswoić trudne piękno Bukaresztu?

Program realizowany jest we współpracy z Instytutem Książki