Filmy

 
Bajkowa podróż dookoła świata - zakończenie wakacji
obejrzyj
 
XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

8-15 MAJA 2019 R.

#BIBLIOTEKA

obejrzyj
 
Międzynarodowy Dzień bez Kłamstwa

28 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień bez Kłamstwa, który został ustanowiony w celu propagowania prawdomówności. 
W Bibliotece znajdziecie mnóstwo literatury fachowej na ten temat – zachęcamy do lektury, a tymczasem, trochę luźniej o kłamstwie wypowie się Pani Elżbieta Zaremba w wierszu „Kłamstwa”.

obejrzyj
 
Światowy Dzień Poezji

Gra językowa, natchnienie, obraz uczuć czy nawet forma autoterapii – to tylko niektóre z określeń przypisywanych poezji, a my pragnąc uczcić Światowy Dzień Poezji zapraszamy do wysłuchania dwóch przepięknych wierszy Pani Elżbiety Zaremby czytanych, oczywiście, przez samą autorkę.

obejrzyj
 
Koncert Noworoczny - 04.01.2019
obejrzyj
 
Elżbieta Zaremba – wiersze cz.4

Koniecznie posłuchajcie "prostej prawdy" Pani Elzbiety

obejrzyj
 
Elżbieta Zaremba – wiersze cz.3

Zapraszamy na obiecaną przedświąteczną porcję wierszy Pani Elżbiety. Poniżej prezentujemy biogram autorki zaczerpnięty z niedawno wydanej antologii artystów Jastrzębia-Zdroju „Jastrzębie-Zdrój, Poetów 11…” .

Elżbieta Zaremba- urodzona w pionkach, ukończyła Państwowe Liceum Pedagogiczne w Raciborzu i studia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Potem, aż do emerytury pracowała jako nauczycielka na Śląsku. Należała do Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Jastrzębiu-Zdroju. Pisaniem wierszy i opowiadań zajmuje się od wczesnej młodości. Jest współautorką kilku wydanych almanachów poetyckich oraz autorką dwóch samodzielnych tomików zawierających wiersze. Swoją twórczość prezentuje na spotkaniach organizowanych w bibliotekach, szkołach, domach kultury czy na Uniwersytecie Trzeciego wieku.

obejrzyj
 
Elżbieta Zaremba – wiersze cz.2

„Otwórz się człowieku na drugiego człowieka…”
Przekaz jaki ma dla nas pani Elżbieta jest wyjątkowy.
W czasie przedświątecznego zabiegania proponujemy zatrzymać się na zaledwie trzy minuty, aby wysłuchać co ma nam do przekazania Pani Ela.
Pierwotnie publikować mieliśmy po jednym wierszu, jednak wiersze „O życiu” postanowiliśmy podzielić tylko na dwie raty, żebyście mogli je wszystkie usłyszeć jeszcze przed Świętami.
Zapraszamy na trzy fantastyczne wiersze.

obejrzyj
 
Elżbieta Zaremba – wiersze cz.1

Z ogromną radością przedstawiamy Państwu twórczość Pani Elżbiety Zaremby, którą poznaliśmy na warsztatach z Maciejem Szczawińskim organizowanych w jastrzębskiej Bibliotece. Twórczość Pani Elżbiety niezwykle nas urzekła. Podczas spotkań zrodził się pomysł, aby rozpowszechnić wiersze Pani Elżbiety oraz samą Autorkę i w efekcie tego powstały nagrania, które sukcesywnie będziemy umieszczać na naszym profilu. Więcej o Poetce wkrótce, a na początek dwa niezwykle urocze wiersze, posłuchajcie…

obejrzyj
 
Narodowe Czytanie pod Tężnią
obejrzyj
 
70 lat Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju
obejrzyj
 
Turniej rycerski - impreza finałowa Wakacji na Rycerskim Dworze
obejrzyj
 
1963-2018 55-lecie Miasta Jastrzębie-Zdrój
obejrzyj

KALENDARZ WYDARZEŃ

Maj 2020
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
NADCHODZĄCE WYDARZENIE:
NAJNOWSZE FILMY
 

Zasmakuj w muzyce

 

Zasmakuj w komiksach

 

Zasmakuj w czasopismach

 

Zasmakuj w literaturze dziecięcej

 

Zasmakuj w litaraturze czeskiej

 

Legimi - Polecane #4

 

Legimi - Polecane #3

 

Legimi - Polecane #2

 

Legimi - Polecane #1

 

Legimi - film instruktażowy

Plan postępowań o udzielenie zamówień publicznych.
WIĘCEJ
Zapraszamy do
współtworzenia zasobów
Śląskiej Biblioteki Cyfrowej
Stowarzyszenie Przyjaciół MBP
Uniwersytet Trzeciego Wieku
WIĘCEJ

NEWSLETTER

Wpisz swój adres e-mail:

Wypełniając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysyłaniem informacji o wydarzeniach i nowościach dotyczących Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój.

BIBLIOGRAFIA MIASTA JASTRZĘBIE-ZDRÓJ

WIĘCEJ

Zapytaj bibliotekarza
Imię i nazwisko: E-mail: Twoje pytanie:

Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

Propozycja zakupu
Imię i nazwisko: E-mail: W jakie, Twoim zdaniem, książki powinna zaopatrzyć się biblioteka:

Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.