Jak pozbyć się złych nawyków
Zamiast jednego kawałka czekolady cała tabliczka. Zamiast dwóch odcinków serialu na Netfliksie nocny maraton filmowy… Znasz to? Z tego, co daje nam natychmiastową przyjemność, nawet jak jest dla nas złe, naprawdę ciężko zrezygnować. Ale da się to zrobić. Jak? Dowiesz się sięgając po lipcowy numer „Claudii”.
Złe nawyki pod kontrolą / Agnieszka Radomska. - „Claudia”, 2021, nr 7, s. 48-49
Pies czy kot?
Kto ma bardziej rozwinięty mózg? Kto tworzy z nami silniejsze więzi i lepiej się z nami komunikuje? Albo kogo można wytresować czy nauczyć rozwiązywać problemy? Świat dzieli się na miłośników kotów i miłośników psów. Każda ze stron jest przekonana o wyższości swojego ulubionego czworonoga. A co o naszych pupilach mówi nauka? Odpowiedzi w lipcowym „Fokusie”.
Pies czy kot? / Jan Stradowski. - „Fokus”, 2021, nr 7, s. 14-22
Różany ogród na balkonie
Miłośnicy róż, którzy nie mają ogrodu, nie muszą rezygnować z królowej kwiatów. Choć uważane za kapryśne i wymagające, te rośliny doskonale sprawdzają się w pojemnikach i służą ozdobą balkonów i tarasów. Porady jak pielęgnować róże w doniczkach, aby zdrowo rosły i obficie kwitły w lipcowym „Moim Pięknym Ogrodzie”.
Róże w doniczkach / Magdalena Mularczyk. - „Mój Piękny Ogród”, 2021, nr 7, s. 14-22
Czy warto słuchać swojej intuicji
Często zdarzają się nam sytuacje, kiedy musimy podjąć bardziej lub mniej ważną decyzję. I wtedy słyszymy – posłuchaj intuicji. Ale co to znaczy? Głos w głowie wydaje sprzeczne komendy. Raz skłania do ryzyka, a innym razem do ostrożności. Tu kreśli czarne scenariusze, tam obawy. Jak rozmawiać ze sobą, żeby moc usłyszeć, co szepcze intuicja, był pytany Ethan Kross, psycholog i autor książki Intuicja. Wewnętrzny głos w rozmowie z Jagną Kaczanowską na łamach lipcowego numeru „Twojego Stylu”.
Zaufaj sobie / Ethan Kross, rozmawiała: Jagna Kaczanowska. - „Twój styl”, 2021, nr 7, s. 82-85
Historia chrześcijaństwa
Wybitny historyk i pisarz prof. Wojciech Roszkowski, twórca takich bestsellerów jak Świat Chrystusa, Roztrzaskane lustro i Bunt barbarzyńców, nie zgadza się z opiniami, że obecny kryzys jest zwiastunem ostatecznego upadku chrześcijaństwa. Aby lepiej zrozumieć, skąd pochodzimy, podjął się dzieła niezwykłego i w dwóch potężnych tomach opisuje historię chrześcijaństwa. Pierwszy tom, bogato ilustrowanej historii chrześcijaństwa, zatytułowanej Świętości, upadki i nawrócenia zaczyna się od początków cywilizacji chrześcijańskiej a kończy się upadkiem Konstantynopola. Drugi prowadzi do czasów najnowszych i ukaże się na przełomie czerwca i lipca 2021 r.
Historia chrześcijaństwa: Świętości, upadki i nawrócenia / Wojciech Roszkowski. - Kraków : Wydawnictwo Biały Kruk, 2021
Media w erze cyfrowej
Rozwój nowych technologii powoduje powstawanie nowych zjawisk w mediach, a otoczenie technologiczne i prawne podlega ciągłym i dynamicznym zmianom. Publikacja prezentuje najistotniejsze zagadnienia prawne związane z prasą, radiem, telewizją i Internetem, a także zagrożenia i wyzwania związane z ich funkcjonowaniem w społeczeństwie informacyjnym. W opracowaniu omówiono m.in. następujące zagadnienia: mowa nienawiści w kontekście wolności wypowiedzi, dezinformacja w przekazie medialnym, reklama internetowa a poszanowanie prywatnej sfery życia człowieka.
Książka przeznaczona jest dla dziennikarzy, producentów, wydawców, nadawców radiowych i telewizyjnych, jak również wszystkich osób zainteresowanych związkami prawa, mediów i nowych technologii.
Media w erze cyfrowej. Wyzwania i zagrożenia. / Redakcja naukowa: Katarzyna Chałubińska-Jentkiewicz, Monika Nowikowska, Krzysztof Wąsowski. - Warszawa : Wydawnictwo Wolters Kluwer, 2021
44-335 Jastrzębie-Zdrój, ul. Wielkopolska 1a
32 471 76 97 ; 32 471 67 68