Tydzień Bibliotek – Filia nr 10

Podczas Tygodnia Bibliotek 2019r. Filia nr 10 przygotowała dla swoich czytelników  między innymi konkurs czytelniczy „Rozmowa o książkach”, nietuzinkowe zakładki do książek dla odwiedzających Bibliotekę gości. Ponadto klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 18 uczestniczyły w zakończeniu projektu „Rodzina sztućców”. Gościem specjalnym spotkania była Pani Anna Pawelec – cukiernik z zawodu, która opowiedziała dzieciom o tajnikach pracy kucharki i cukiernika oraz pokazała jak składać papierowe serwetki. Uczniowie mogli również samodzielnie ustroić stół na dowolną uroczystość, czywiście według poznanej etykiety i sztuki nakrywania do stołu. Na zakończenie wręczono dyplomy uczniom i wychowawcy za uczestnictwo w projekcie.