W czerwcu Czytelnia poleca artykuły z czasopism: „Twój Styl”, „Zwierciadło”, „Wysokie Obcasy”, a w nich m.in.:
Wywiad z Jakubem Gierszałem
„Dorósł do niezależności. Nie boi się zaskakiwać. Wybiera nieoczywiste role. Ceni te, w których może pokazać swoją siłę i wrażliwość, być autentycznym w życiu i przed kamerą to jego drogowskaz. Aktorstwo wymyślił sobie, żeby przełamać nieśmiałość. Wiarę we własne możliwości wzmocnił w nim dziadek i ojciec . Pokazali, że tych, których się kocha, trzeba wspierać bezwarunkowo.”
Lubię ten strach / Jakub Gierszał, rozmawiała Agnieszka Litorowicz-Siegert. - „Twój Styl”, 2024, nr 6, s. 46-52
Temat miesiąca, Pokolenie Silver, Srebrna fala
„Osób powyżej 55. roku życia przybywa. Niektórzy cieszą się emeryturą, inni chcą pracować. Szukają nawet nowych zawodowych wyzwań. Oddają się pasjom, zakładają konta w mediach społecznościowych, uprawiają sport. Jacy są polscy Silversi? Różni. Łączy ich jedno: nie lubią słowa – Senior.”
Srebrna fala / Joanna Derda. - „Zwierciadło”, 2024, nr 6, s. 32-40
Pasta dobra na wszystko
„Makaron to mój język miłości – deklaruje Nadia Caterina Munno, znana w Internecie jako Pasta Queen. Urodą, temperamentem, poczuciem humoru i radością z gotowania przyciąga miliony obserwatorów na Tik Toku i Instagramie. Jej książka z przepisami na makarony jest światowym bestsellerem. Makaronowa Królowa uważa, że nie trzeba ściśle trzymać się przepisów, składniki można zmieniać w zależności od nastroju i tego dla kogo przyrządza się danie. Gotowanie rozwija kreatywność. ”
Pasta dobra na wszystko / Nadia Caterina Munno, Katie Parla (Pasta Queen). - „Twój Styl”, 2024, nr 6, s. 126-130
Edyta Bartosiewicz / znośna lekkość bytu
„Mam 59 lat i chciałabym żyć tak, jak mi się podoba . Jeżeli mogę to na swoich warunkach. Na wiele rzeczy już mi po prostu szkoda czasu i energii. Jej piosenki są aktualne dlatego, że emocje ludzkie niewiele się zmieniają. Jest w tych utworach coś wspólnego dla wszystkich, niezależnie od pokolenia”
Edyta Bartosiewicz, znośna lekkość bytu / Edyta Bartosiewicz, rozmawia Joanna Wróżyńska. - „Wysokie Obcasy”, 2024, nr 6, s. 30-38
Kryzys to szansa
„Czy kłótnia to zło? A może potrafi wzbogacić relację? Kochamy się, więc nie powinniśmy się kłócić. Tak myślimy i unikamy sporów za wszelką cenę, nawet wysoka. Nie bronimy swoich granic, nie wyrażamy potrzeb. Joanna Harrison, psychoterapeutka i autorka książki - Na Zgodę. 5 kłótni, które wzmocnią wasz związek, przekonuje, ze to właśnie konflikty pomagają pogłębiać relacje. Problem w tym, że nikt nas nie uczy, jak się kłócić dobrze, czyli rozwiązywać problemy.”
Kiedy niezgoda… buduje / Joanna Harrison, rozmawiała Jagna Kaczanowska. - „Twój Styl”, nr 6, s. 84-87
Katarzyna Bonda, Kręcą mnie mocne wyzwania
„Jak przystało na autorkę kryminałów, zdecydowana i pewna siebie. Ale też zaskakująca poglądami na temat relacji damsko-męskich. Jej nowa powieść to nie kryminał, ale książka z misją. Literatura mam moc transformacyjną, powinna pomagać nam wzrastać, a najlepsze do rozwoju są lekcje; nasze albo cudze. Dlatego bierze na warsztat traumy i tabu.”
Kręcą mnie mocne wyzwania / Katarzyna Bonda, rozmawia Alina Gutek. - „Zwierciadło”, nr 6, s. 72-76
Antyodżywcze i antyzdrowotne aspekty żywienia człowieka
„Książka zawiera syntetyczną analizę zmieniającego się znaczenia żywności w życiu współczesnego człowieka, zarówno w wymiarze pozytywnym, jak i negatywnym. Podkreśla jej zasadniczą funkcję odżywczą, ale podejmuje też tematykę antropogenizacji żywności. Człowiek bowiem ingeruje we wszystkie etapy powstawania żywności: „od pola rolnika do stołu użytkownika”.
Antyodżywcze i antyzdrowotne aspekty żywienia człowieka / pod red. Emili Kolarzyk ; [autorzy: Michał Seweryn i 15 innych]. - Kraków : Wydawnictwo Uniwersytetu, 2016
44-335 Jastrzębie-Zdrój, ul. Wielkopolska 1a
32 471 76 97 ; 32 471 67 68