W grudniu polecamy

Pająki, koty, węże…

Czy autorzy kryminałów odczuwają lęk? Mają jakieś swoje fobie? Anna Rączkowska wysłuchała zwierzeń m.in. Katarzyny Puzyńskiej, Wojciecha Chmielarza i Katarzyny Bondy. Który z autorów boi się węży, kogo lękiem napawają pająki, kto ma lęk wysokości? Tego dowiedzieć się można z grudniowego „Twojego Stylu”.

Strach się bać /wysłuchała Anna Rączkowska.// „Twój Styl”, 2018, nr 12, s. 158-162

 

Książka w życiu człowieka...

Arturo Perez-Reverte w Królowej Południa pisze: „Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę… Dzięki nim uczysz się, mądrzejesz, podróżujesz, marzysz, wyobrażasz sobie, przeżywasz losy innych, swoje życie mnożysz razy tysiąc. Ciekawe, czy ktoś da ci więcej za tak niewiele. Pomagają też odpędzić różne złe rzeczy – samotność, upiory…”. Monografia Książka w życiu człowiekaukazuje książkę i czytelnictwo w perspektywie tradycyjnej polskiej pedagogiki społecznej. W pierwszej części omówiono m.in.: temat edukacji z książką, znaczenie literatury w kształtowaniu tożsamości kulturowej, a także funkcjonowanie nauczyciela i ucznia we współczesnym świecie czytelniczym. Druga część poświęcona została społecznej, wychowawczej i poznawczej roli książki. Omówiono w niej m.in. rolę bibliotekarza i rodzica w pierwszych doświadczeniach czytelniczych dziecka, a także współczesny wizerunek bibliotek i ich znaczenie dla czytelników. W części trzeciej autorzy skupiają się na zagadnieniu książki, jako inspiracji.

Książka w życiu człowieka – w poszukiwaniu (u)traconej wartości / redakcja naukowa Katarzyna Segiet, Kamila Słupska. - Poznań : Wydawnictwo Naukowe UAM, 2017

 

Film w edukacji i profilaktyce...

Film w edukacji i profilaktyce to pierwsza część serii poświęconej zastosowaniu filmu w edukacji i profilaktyce. W publikacji omówiono również kontekst filmowej fikcji i rzeczywistości istotny dla odbioru różnych działań z filmem. Książka podzielona została na trzy części. W pierwszej m.in. przeprowadzono analizę symulakru. Druga część poświęcona została edukacyjnej roli filmu. Omówione zostały m.in. zagadnienia związane z filmoterapią, wpływem muzyki na odbiór obrazu filmowego. W trzeciej części autorzy podejmują tematy związane z filmem w działaniach profilaktycznych (m.in.: profilaktyka przestępczości, przemocy psychicznej, schizofrenii).

Na tropach psychologii w filmie. Cz. 1, Film w edukacji i profilaktyce / redaktorzy naukowi Agnieszka Skorupa, Michał Brol, Patrycja Paczyńska-Jasińska. - Warszawa : Difin 2018

 

Dzieje designu

Historia designu – publikacja, napisana przez zespół ekspertów, projektantów i krytyków, ukazuje dzieje wyglądu i projektowania od 1700 roku. Autorzy sięgają do czasów najwcześniejszych, poprzez epokę maszyn i lata powojenne – 1945-1960. Zwracają uwagę na zmianę designu w kontekście jakości życia i ery cyfrowej. Książa ukazuje zmiany zachodzące w stylach projektowych ze względu na transformacje kulturowe i społeczne, a także projektantów i ich dzieła wyróżniające się na tle innych. Publikacja wzbogacona jest o ilustracje definiujące najważniejsze wydarzenia.

Historia designu / redakcja naukowa Elizabeth Wilhide ; przedmowa Jonathan Glancey ; [tłumaczenie Anna Cichowicz, Dorota Skalska-Stefańska]. - Warszawa : Wydawnictwo Arkady, 2017

KALENDARZ WYDARZEŃ

Czerwiec 2020
Pn Wt Sr Cz Pi So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
NADCHODZĄCE WYDARZENIE:
NAJNOWSZE FILMY
 

Zasmakuj w muzyce

 

Zasmakuj w komiksach

 

Zasmakuj w czasopismach

 

Zasmakuj w literaturze dziecięcej

 

Zasmakuj w litaraturze czeskiej

 

Legimi - Polecane #4

 

Legimi - Polecane #3

 

Legimi - Polecane #2

 

Legimi - Polecane #1

 

Legimi - film instruktażowy

Plan postępowań o udzielenie zamówień publicznych.
WIĘCEJ
Zapraszamy do
współtworzenia zasobów
Śląskiej Biblioteki Cyfrowej
Stowarzyszenie Przyjaciół MBP
Uniwersytet Trzeciego Wieku
WIĘCEJ

NEWSLETTER

Wpisz swój adres e-mail:

Wypełniając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysyłaniem informacji o wydarzeniach i nowościach dotyczących Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawienia, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój.

BIBLIOGRAFIA MIASTA JASTRZĘBIE-ZDRÓJ

WIĘCEJ

Zapytaj bibliotekarza
Imię i nazwisko: E-mail: Twoje pytanie:

Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.

Propozycja zakupu
Imię i nazwisko: E-mail: W jakie, Twoim zdaniem, książki powinna zaopatrzyć się biblioteka:

Administratorem danych jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu- Zdroju, ul. Wielkopolska 1a, 44-335 Jastrzębie-Zdrój. Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu udzielania odpowiedzi na przesłane zapytanie.