Witaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju!

W lipcu polecamy

W lipcu polecamy

Apetyt na książki

Czy warto odkładać ważne lektury na emeryturę? Dlaczego potrzebujemy książek i jakie czytać? Co z klasyką? Czy podążać za czytelniczymi trendami? I najważniejsze – czy w wakacje czytamy więcej? Odpowiedzi na te pytania w lipcowym wydaniu Twojego Stylu.

Apetyt na książki / Anna Król ; Paulina Wilk ; rozm. Małgorzata Nawrocka-Wudarczyk.// „Twój Styl”, 2019, nr 7, s. 134-137

 

Sodoma i Gomora: zagłada przyszła z nieba

Biorąc za punkt wyjścia Księgę Rodzaju, archeologowie od wielu lat poszukują biblijnej Sodomy i Gomory. Czy stanowisko archeologiczne Tall el-Hammam, położone na północ od Morza Martwego, jest biblijną Sodomą i Gomorą? Odpowiedź na to pytanie stara się przedstawić nam Piotr Cielebiaś w najnowszym numerze Nieznanego świata.

Sodoma i Gomora: zagłada przyszła z niebia / Piotr Cielebiaś.// „Nieznany świat”, 2019, nr 7, s. 12-14

 

Wielka przemiana

Czy bezpański malamut może spełniać marzenia? Okazuje się, że tak, a przynajmniej może w ich spełnianiu pomagać. Tajga – suczka malamuta, której właścicielem jest Maurycy Chmura jest tego doskonałym przykładem. Kiedy wziął ją do siebie, zaczął realizować swoje dalekie podróże, a nie tylko o nich marzyć. Więcej w najnowszym wydaniu Wróżki.

Wielka przemiana / Zbigniew Zborowski.// „Wróżka”, 2019, nr 7, s. 14-16

 

Polacy na dachu Sahary

Tadeusz Jezierski opisuje swoją wyprawę na Emi Koussi, najwyższą górę Sahary. Czy niebezpieczne i najbiedniejsze państwo świata – Czad – to dobre miejsce na podróże? Jak się do niej przygotować? O tym, jak zdobyli ją Polacy w lipcowym wydaniu n.p.m.

Polacy na dachu Sahary / Tadeusz Jezierski.// „ n.p.m.”, 2019, nr 7, s. 22-29

 

Podróżuję, by odnaleźć drogę do siebie

W najnowszym numerze Claudii o tym, jak podróżując można odnaleźć drogę do samej siebie. Ada Fijał, Anita Sokołowska i Margaret przekonują, że wyprawy nas zmieniają, a zanurzenie w innej kulturze pozwala dotrzeć do prawdziwej siebie.

Podróżuję, by odnaleźć drogę do siebie / Anna Dmowska.// „Claudia”, 2019, nr 7, s. 16-21

 

Bibliografie specjalne : rozwój i otwartość

W lipcu polecamy także książkę pt. Bibliografie specjalne. Znajdziemy w niej m.in. informacje o tym, czy bibliografie powinny odmienić swoje oblicze i nadążać za technologicznymi nowinkami, stanowiąc jeden z elementów wspólnego systemu multimedialnego.

Bibliografie specjalne : rozwój i otwartość / red. nauk. Bartłomiej Włodarczyk, Jadwiga Woźniak-Kasperek ; Katedra Bibliografii i Dokumentacji. Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii. Uniwersytet Warszawski. - Warszawa : Oficyna Wydawnicza Aspra-Jr, 2018. - ISBN 978-83-7545-907-4

 

Newsletter

Wpisz swój adres email

Miejska Biblioteka
Publiczna

w Jastrzębiu-Zdroju

44-335 Jastrzębie-Zdrój, ul. Wielkopolska 1a

32 471 76 97 ; 32 471 67 68