Jastrzębskie uzdrowisko na łamach prasy
Tym razem polecamy coś z naszego podwórka, czyli kolejną książkę na temat jastrzębskiego uzdrowiska pokazanego przez pryzmat relacji dziennikarskich tamtego okresu. Autorzy analizując zasoby prasowe polskich i zagranicznych bibliotek cyfrowych, wybrali najciekawsze teksty opisujące różne strony życia i wypoczynku w jastrzębskim kurorcie. Dodatkowym atutem polecanej pozycji są ilustracje oraz oryginalne reklamy i anonse, które ukazały się w prasie polskiej, czeskiej, niemieckiej, rosyjskiej, węgierskiej czy austriackiej. Książkę wydano z okazji 160 rocznicy powstania uzdrowiska.
W XIX wieku jastrzębskie uzdrowisko wraz z resztą Śląska było perłą korony pruskiej, w okresie II RP stało się Perłą Uzdrowisk Śląskich. Najlepiej ten stan rzeczy oddaje slogan reklamowy: „Po pracy, trudzie i znoju kuracja w Jastrzębiu Zdroju!” Kto zdecyduje się sięgnąć po tę lekturę, znajdzie więcej tego typu haseł i ciekawostek.
Jastrzębskie uzdrowisko na łamach prasy w latach 1860-1994 / opr. Marcin Boratyn, Dariusz Mazur. - Jastrzębie-Zdrój : Wydawca Moc Natury Sp. z o. o., 2021
Bezpieczeństwo organizacji w warunkach gospodarki cyfrowej
Pozycja polecana osobom szukającym informacji z zakresu zarządzania, chcącym poszerzyć wiedzę na temat gospodarki cyfrowej czy bezpieczeństwa organizacji. Przedstawiono w niej obecny etap rozwoju gospodarki cyfrowej, określany mianem Czwartej rewolucji przemysłowej (technologicznej), oraz omówiono zagadnienia z zakresu szeroko rozumianego cyberbezpieczeństwa, które dotyczy w szczególności zagrożeń związanych z gromadzeniem i przetwarzaniem informacji, cyfrowym komunikowaniem się i funkcjonowaniem w sieciach. To propozycja zarówno dla studentów jak i dla praktyków gospodarczych.
Bezpieczeństwo organizacji w warunkach gospodarki cyfrowej / redakcja naukowa Wiesław Gonciarski, Jacek Woźniak. - Warszawa : Difin, 2021
Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych
Polecamy podręcznik akademicki z serii „Zarządzanie i inżynieria produkcji”. Umożliwi on zapoznanie się z problemami współczesnej, elastycznej automatyzacji. Ambicją autorów nie jest przedstawienie zbioru wąskich zagadnień specjalistycznej wiedzy, lecz zaprezentowanie ogólnych tendencji panujących we współczesnej automatyzacji i robotyzacji procesów wytwórczych i usługowych, które stają się dziś podstawą nowoczesnej gospodarki.
Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych / Jacek Domińczuk, Gabriel Kost, Piotr Łebkowski. - Wydanie 2 zmienione. - Warszawa : Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne, copyright 2021
Nowy wspaniały świat
Zygmunt Miłoszewski to autor bestsellerowych kryminałów i literatury sensacyjnej. Poza tym jest utalentowanym publicystą i twórcą scenariuszy filmowych. Tym razem w wywiadzie Beaty Nowickiej twórca kryminalnej trylogii o prokuratorze Szackim opowiada o swoim sposobie na kryzys wieku średniego, czyli żeglarstwie. Patent żeglarski dał początek jego wielkiej pasji, która stanowi doskonałą odskocznię od codziennego hałasu i chaosu.
Nowy wspaniały świat / Beata Nowicka. - „Twój Styl”, 2022, nr 5, s. 46-54
Naturalnie na stres – według Agnieszki Maciąg
Pisarka, modelka, blogerka, mama – kobieta dogadująca się z życiem. Zachwyca urodą i zdrowiem, a w swoich książkach obdarza wieloma cennymi radami. Tym razem radzi jak odnaleźć równowagę pośród wszechobecnego stresu, lęku i obaw o przyszłość. W krótkiej rozmowie z Dominiką Bagińską dzieli się swoimi sposobami na detoks informacyjny i walkę z niepokojem.
Naturalnie na stres – według Agnieszki Maciąg/ Dominika Bagińska. - „Zwierciadło”, 2022, nr 5, s. 202-203
44-335 Jastrzębie-Zdrój, ul. Wielkopolska 1a
32 471 76 97 ; 32 471 67 68