Jak korzystać z Facebooka i nie zwariować
Dla wielu osób ostatnią rzeczą przed zaśnięciem i pierwszą po przebudzeniu jest przeglądanie wiadomości na smartfonie, wyszukiwanie czegoś w Google, sprawdzanie mediów społecznościowych. Czas spędzany w tych ostatnich to przyczyna codziennej frustracji i poczucia winy. Praktycznie nie wychodzimy z Internetu. I w tej kwestii eksperci mówią jednym głosem – warto mocno ograniczyć powiadomienia wysyłane przez aplikacje takie jak Facebook, a zwłaszcza Instagram. Ich cel jest jeden – chcą skłonić nas do nieustannego zaglądania do serwisu. Czy można korzystać z Internetu w sposób bezpieczny dla psychiki? O tym w artykule Ewy Nieckuły w marcowym numerze „Focusa”.
Jak korzystać z Facebooka i nie zwariować / Ewa Nieckuła. - „Focus”, 2022, nr 3, s. 66-69
Moja tarcza ochronna
Lubimy być chwaleni, zauważeni, docenieni. Pragniemy uznania, szacunku, miłości. Myślimy, że to wszystko mogą dać nam inni. Owszem, mogą dać, ale mogą też odebrać. O to, co najważniejsze, czyli o poczucie własnej wartości, musimy już zadbać sami. Co to za szczególny stosunek do samego siebie? Jakie jest jego podłoże emocjonalne? I dlaczego wysokie poczucie wartości jest takie ważne? Odpowiedzi znajdziesz w artykule Aliny Gutek w marcowym „Zwierciadle”.
Moja tarcza ochronna / Alina Gutek. - „Zwierciadło”, 2022, nr 3, s. 28-31
Z góry nie widać banału
Na szczyty świata wchodził brawurowo, ale do świadomego rodzicielstwa dochodził długo. Sławny himalaista mówi: „Ludzie czasem dojrzewają późno. Mnie zajęło to 59 lat”. Wtedy urodził się jego najmłodszy syn. Krzysztof Wielicki nie kryje, że górska pasja przesłaniała mu wszystko. Beata Nowicka spotkała się nim w dniu jego 72. urodzin, żeby zapytać, co odkrył, gdy spojrzał na życie z dołu, nie z ośmiu tysięcy metrów. Wywiad z Krzysztofem Wielickim w „Twoim Stylu” w marcu.
Z góry nie widać banału / Krzysztof Wielicki, rozmawiała Beata Nowicka. - „Twój Styl”, 2022, nr 3, s. 40-45
44-335 Jastrzębie-Zdrój, ul. Wielkopolska 1a
32 471 76 97 ; 32 471 67 68