Witaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju!

W marcu polecamy

W marcu polecamy

Jak korzystać z Facebooka i nie zwariować

Dla wielu osób ostatnią rzeczą przed zaśnięciem i pierwszą po przebudzeniu jest przeglądanie wiadomości na smartfonie, wyszukiwanie czegoś w Google, sprawdzanie mediów społecznościowych. Czas spędzany w tych ostatnich to przyczyna codziennej frustracji i poczucia winy. Praktycznie nie wychodzimy z Internetu. I w tej kwestii eksperci mówią jednym głosem – warto mocno ograniczyć powiadomienia wysyłane przez aplikacje takie jak Facebook, a zwłaszcza Instagram. Ich cel jest jeden – chcą skłonić nas do nieustannego zaglądania do serwisu.  Czy można korzystać z Internetu w sposób bezpieczny dla psychiki? O tym w artykule Ewy Nieckuły w marcowym numerze „Focusa”.

Jak korzystać z Facebooka i nie zwariować /  Ewa Nieckuła. - „Focus”,  2022, nr 3, s. 66-69

 

Moja tarcza ochronna

Lubimy być chwaleni, zauważeni, docenieni. Pragniemy uznania, szacunku, miłości. Myślimy, że to wszystko mogą dać nam inni. Owszem, mogą dać, ale mogą też odebrać. O to, co najważniejsze, czyli o poczucie własnej wartości, musimy już zadbać sami. Co to za szczególny stosunek do samego siebie? Jakie jest jego podłoże emocjonalne? I dlaczego wysokie poczucie wartości jest takie ważne? Odpowiedzi znajdziesz w artykule Aliny Gutek w marcowym „Zwierciadle”.

Moja tarcza ochronna / Alina Gutek. - „Zwierciadło”, 2022, nr 3, s. 28-31

 

Z góry nie widać banału

Na szczyty świata wchodził brawurowo, ale do świadomego rodzicielstwa dochodził długo. Sławny himalaista mówi: „Ludzie czasem dojrzewają późno. Mnie zajęło to 59 lat”. Wtedy urodził się jego najmłodszy syn. Krzysztof Wielicki nie kryje, że górska pasja przesłaniała mu wszystko. Beata Nowicka spotkała się nim w dniu jego 72. urodzin, żeby zapytać, co odkrył, gdy spojrzał na życie z dołu, nie z ośmiu tysięcy metrów. Wywiad z Krzysztofem Wielickim w „Twoim Stylu” w marcu.

Z góry nie widać banału  /  Krzysztof Wielicki, rozmawiała Beata Nowicka. - „Twój Styl”,  2022, nr 3, s. 40-45

Newsletter

Wpisz swój adres email

Miejska Biblioteka
Publiczna

w Jastrzębiu-Zdroju

44-335 Jastrzębie-Zdrój, ul. Wielkopolska 1a

32 471 76 97 ; 32 471 67 68