Białe przekleństwo
W Tanzanii mieszka wyjątkowo wiele osób dotkniętych bielactwem. Części ich ciał traktowane są jak amulety, przez co albinosi są przedmiotem dzikich i okrutnych praktyk, nie tylko na wschodzie kontynetnu, ale w całej Afryce. Niewielu z nich dożywa czterdziestki. Publikację o krwawych czarnomagicznych rytuałach, kwotach jakimi trzeba dysponować, żeby zaopatrzyć się w amulet, a także o „magicznych eliksirach” na bazie części ciał albinosów znaleźć można w październikowym wydaniu Nieznanego świata.
Białe przekleństwo / Jan Matul.// „Nieznany świat”, 2019, nr 10, s. 12-16
Dolina Bobru
Osobom potrzebującym odskoczni od codzienności proponujemy wypad do Doliny Bobru. Małgorzata Straszewska w październikowym numerze Podróży zachęca czytelników do odwiedzenia sielskiej, zielonej krainy, gdzie nie ma tłumów, a za to pełno tajemnic i niespodzianek. Proponuje agroturystykę na najwyższym poziomie, miejsca, gdzie można bardzo dobrze zjeść oraz atrakcje, jakie czekają na nas między Jelenią Górą a Lwówkiem Śląskim.
Dolina Bobru : lipienie i Lancelot / Małgorzata Straszewska.// „Podróże”, 2019, nr 10, s. 54-59
Diabelska tablica
Quija – według twórców miała być po prostu nieszkodliwą, pasjonującą grą towarzyską z dreszczykiem, dzięki której można było, tylko teoretycznie, przywoływać duchy. Jednak historia tej „mówiącej tablicy”, jak ją nazywano, jest trochę inna. Skąd wzięło się tak wielkie zainteresowanie tą grą? Dlaczego wywoływanie duchów może być niebezpieczne? O tym w najnowszym wydaniu miesięcznika Wróżka.
Diabelska tablica / Janka Krużyńska.// „Wróżka”, 2019, nr 10, s. 50-51
Gniewne nastoletnie
Dlaczego młodzi ludzie angażują się w sprawy społeczne? Czy zmiany klimatyczne naprawdę ich obchodzą? Czy młodzież biorąca udział w strajku klimatycznym ma jakieś szanse na ratowanie planety? Czy uda im się wprowadzić swoje postulaty? O tym w artykule Grażyny Saniuk, w najnowszym numerze Twojego Stylu.
Gniewne nastoletnie / Grażyna Saniuk.// „Twój Styl”, 2019, nr 10, s. 96-102
Ekologiczny nawóz
Październik to dobry czas na przedzimowe ogrodowe porządki. To, co najbardziej kojarzy się z jesienią to wszechobecne liście. Ale co z nimi zrobić, kiedy już zostaną pograbione? Najlepiej przerobić je na nawóz. Najpierw jednak należy zainwestować w przydomowy kompostownik, który czyni prawdziwe cuda! O tym, jakie korzyści przynosi kompostowanie resztek z kuchni i ogrodu, co można przerobić na nawóz oraz jaki kompostownik wybrać – w najnowszym numerze Mojego pięknego ogrodu.
Kompost : ekologiczny nawóz.// Mój piękny ogórd, 2019, nr 10, s. 60-66
44-335 Jastrzębie-Zdrój, ul. Wielkopolska 1a
32 471 76 97 ; 32 471 67 68