Najnowsza, dwunasta książka z cyklu "Sigma Force" znanego i popularnego autora powieści sensacyjnych, rozpoczętego "Burzą piaskową". Nota bene James Rollins to pseudonim artystyczny pisarza, właściwe nazwisko ujęte przy zapisie praw autorskich do dzieł wydawanych brzmi dosyć nam blisko : Czajkowski! Sam tytuł powieści podpowiada nam tematykę: czy starożytny Egipt rzeczywiście nawiedziło dziesięć plag, czy mogą się powtórzyć w czasach współczesnych i czego dotyczyła siódma z nich? Odpowiedź oczywiście w powieści. Zapraszamy do wcześniejszych części dostępnych w MBP i innych powieści Rollinsa, upsss, Czajkowskiego...
Książka jest kontynuacją interesującego eksperymentu, bazowanego na słynnej serii Dmitry'a Glukhovsky'ego "Metro". Projekt skierowany do młodych pisarzy zafascynowanych postapokaliptycznym światem Metra 2033 tworzy już małą biblioteczkę z kilkunastoma tytułami "Universum Metro". Powieść "Piter : wojna" Szymuna Wroczka to druga część podcyklu, sądząc po wpisie samego Glukhowskiego na obwolucie, będzie to nowy, boczny wątek tworzący Universum 2035. Dla niewtajemniczonych: wydawanie w seriach literatury s-f podserii, wątków pobocznych, sequeli i prequeli to obecnie norma, przyprawiająca o ból głowy bibliotekarzy i miłośników.
Dla miłośników kultury zombie, nie wyłączając gier komputerowych w stylu Deadrising czy Dying Light. I właśnie dedykacja dyrektora firmy Techland, twórcy i wydawcy gry Dying Light, jest najlepszą recenzją cyklu książek autorstwa duetu Robert Cichowlas-Łukasz Radecki. "Zombie" i Zombie2" to przeniesiona na tereny Polski apokalipsa krwawych bestii, z którymi zmaga się polska armia i nieliczne, ocalałe grupy śmiałków nie zarażonych śmiercionośną epidemią. Główny bohater ma jedno marzenie: przedostać się do Poznania, w którym pozostała jego żona i córka. Czy najbliżsi Karola przeżyli jak można im przyjść z pomocą? To proste - trzeba tylko pokonać kilkaset kilometrów w terenie, gdzie co krok czycha na niego straszna śmierć. W drogę!
O tym że JHB jest jednym z najlepszych polskich twórców reportażu wiadomo od dawna. "Autyt" jest kolejnym po książce "Skucha" powrotem do reportaży sprzed dwu dekad, w których opisywał i ujawniał drugą stronę polskiej transformacji ustrojowej. O ile w Skusze przypomniał dalsze losy polskich bohaterów Solidarności, to w Audycie Hugo-Bader spotyka zwykłych, przeciętnych Polaków, do których powrócił po ćwierćwieczu. Obecny los mieszkańców popegeerowskich wsi, byłych ubeków, czy więźniów i anarchistów jawi nam się jako dalszy ciąg bezwzględnego działania historii - tej przez duże H, traktującej jednostkę jak drobny, nic nieznaczący pyłek. Kontrowersyjne, ale reportaż ma odzwierciedlać realne losy realnych ludzi i ich spojrzenie na rzeczywistość.
Jeśli ktoś miałby obiektywnie, z zachowaniem proporcji między naukową precyzją a oszałamiającą erudycją, opowiadać o odradzającej się Rzeczypospolitej, to najlepszą osobą jest prof. Andrzej Chwalba. Na stulecie restytucji Polski powstało i powstaje wiele książek, ta zapewne jest jedną z najlepiej udokumentowanych i opracowanych. W przystępny sposób ma przypomnieć czas, który poprzedzał bezpośrednio wybuch z 11 listopada 1918 roku.To wtedy zaczęły się wykluwać idee i pomysły , mające odbudować nową Polskę po krwawym światowym konflikcie. Nie tylko dla fanów historii - obchody 100-lecia odzyskania niepodległości powinny mobilizować do przeczytania tej książki każdego i każdej z nas...
44-335 Jastrzębie-Zdrój, ul. Wielkopolska 1a
32 471 76 97 ; 32 471 67 68