Giełda – podstawy inwestowania
Tym razem coś dla osób szukających podstawowych informacji o polskiej giełdzie. Poradnik Adama Zaremby – doktora nauk ekonomicznych, doradcy inwestycyjnego i inwestora giełdowego pomoże zdecydować się na dobre ulokowanie środków finansowych w akcjach spółek. Autor przedstawia co trzeba zrobić zanim zaczniemy inwestować, jak działa giełda, wskazuje szeroki wachlarz instrumentów rynku kapitałowego oraz sposoby inwestowania przynoszące zarobek. Sam we wprowadzeniu stwierdza, że jego książka ma nauczyć jak inwestować, żeby pomnażać oszczędności i uniknąć błędów.
Giełda : podstawy inwestowania /Adam Zaremba. - Gliwice : Helion SA , 2022
Restrukturyzacja
Publikacja przeznaczona dla pracowników kadr, menadżerów i przedsiębiorców, prawników specjalizujących się w prawie pracy oraz pracowników naukowych. Książka dotyczy prawnych, społecznych oraz praktycznych wyzwań, przed jakimi stoją firmy, które decydują się na wprowadzenie zmian o charakterze restrukturyzacyjnym oraz działań, jakich takie plany wymagają. Autorzy udowadniają, że restrukturyzacja jakiejkolwiek dziedziny powinna być procesem ciągłym a nie spektakularnym. Dzięki temu można uniknąć napięć i zaskoczeń. Pokazują też konieczność wypracowania umiejętności życia i pracy „z dnia na dzień” a stabilizację i poczucie przewidywalności przedstawiają jako wartości zakorzenione kulturowo.
Restrukturyzacja : wprowadzanie trudnych zmian z korzyścią dla organizacji i pracowników / Paweł Gniazdowski, Agnieszka Jagiełka, Milena Kosińska, Piotr Kuron, Maciej Mianowski. - Warszawa : Wolters Kluwer, copyright 2022
Zarządzanie procesami logistycznymi we współczesnych procesach
Polecamy pozycję Magdaleny K. Gąsowskiej, która przedstawia rozważania koncentrujące się na problematyce zarządzania procesami logistycznymi we współczesnych przedsiębiorstwach i kreowanych przez nie łańcuchach dostaw w kontekście kształtowania wyników przedsiębiorstwa. Przedstawione wyniki badań poszerzają wiedzę o zarządzaniu procesami logistycznymi w przedsiębiorstwach związanych z handlem, produkcją i usługami ale również dają otwarte pole do dalszych badań.
Zarządzanie procesami logistycznymi we współczesnych przedsiębiorstwach / Magdalena K. Gąsowska. - Warszawa : Difin, 2022
Żelazna mimoza
Marzyła o medycynie, studiach za granicą, ale widać pisane jej było zarządzanie majątkiem. Maria Rodziewiczówna składa przysięgę: „Nigdy nie wyjdę za mąż! Ocalę ten dom!”. Urodziła się w majątku Pieniucha w roku 1863, ale dwór rodziców skonfiskowały władze carskie w odwecie za udział Rodziewiczów w powstaniu styczniowym. W czasach gorsetów i sukien z trenem ubierała się jak mężczyzna. Była jedną z najpoczytniejszych pisarek. Kojarzona z egzaltowanymi bohaterkami swoich romansów, była ich przeciwieństwem. Ciosy od losu nie robiły na niej wrażenia. Maria Rodziewiczówna mówiła, że trzeba chodzić słoneczną stroną życia, ale tylko tą wybraną przez siebie. O życiu niezwykłej kobiety i pisarki przeczytasz we wrześniowym numerze „Twojego Stylu”.
Żelazna mimoza / Katarzyna Droga. - „Twój Styl”, 2022, nr 9, s. 64-69
Dobra miłość do siebie
Całe pokolenia kobiet wychowano w duchu: „Nie rozczulaj się nad sobą, bo to egoizm. Lepsze jest myślenie o innych, troska o bliskich”. Czy miłość do siebie jest przejawem narcyzmu, samolubstwa? Gzie przebiega granica między dobrą miłością do siebie a samouwielbieniem? Czy miłość do siebie może być toksyczna? Ewa Woydyłło, psycholożka i psychoterapeutka, stały gość „Twojego Stylu”, na łamach wrześniowego numeru tłumaczy, że miłość do siebie to fundament zadowolenia z życia, ale i dobrych relacji. Wyjaśnia też, jak ją rozumieć, by stała się naszym atutem.
Dobra miłość do siebie / Ewa Woydyłło, rozmawiała Anna Jasińska. - „Twój Styl”, 2022, nr 9, s. 78-79
Rodzice na nowe czasy
Rozmowy z nastolatkami zamieniają się często w przemowy. Podstawowym błędem jest to, że traktujemy ich, jakby nadal byli dziećmi, bo nam, rodzicom wydaje się, że nastolatka można jeszcze wychować. Nie, nie da się już wychować – uważa psychoterapeuta Wojciech Eichelberger. Ale można nauczyć się go słuchać, bo milczenie nastolatka to zawsze niepokojący sygnał, który należy czytać dość dramatycznie: stracił nadzieję, że ktoś jest ciekawy, co się z nim dzieje. Jak słuchać i jak rozmawiać – o tym we wrześniu w „Zwierciadle”.
Rozmawiajmy / Wojciech Eichelberger, rozmawiała Alina Gutek. - „Zwierciadło”, 2022, nr 9, s. 84-87
44-335 Jastrzębie-Zdrój, ul. Wielkopolska 1a
32 471 76 97 ; 32 471 67 68