Czytaki w Bibliotece

Filia nr 2 - Masnówka
ul. Witczaka 3a
tel. (32) 476 13 61

Miło jest nam poinformować, że Biblioteka dzięki projektowi „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabo widzących – Edycja 2017”, realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca na podstawie umowy użyczenia otrzymała nieodpłatnie 2 nowoczesne urządzenia do odtwarzania książki cyfrowej Czytak PLUS oraz Czytak NPN.

Czytaki dostępie są w Wypożyczalni Literatury dla Dorosłych oraz w Filii nr 2. Te  nowoczesne i zarazem proste w obsłudze urządzenia posiadają funkcje podobne do magnetofonu kasetowego, umożliwiające w dowolnej chwili zatrzymanie odtwarzania nagranej książki oraz ponowne jej uruchomienie w dowolnie wybranym przez siebie momencie. Nagrań odsłuchuje się ze wbudowanego głośnika lub przez słuchawki. Można go też podłączyć do domowego zestawu audio.

Biblioteka otrzymała również dostęp do ok 1500 pozycji książkowych, regularnie uzupełnianych o kolejne tytuły w zakodowanym systemie MP3.

Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabo widzących. We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza Biblioteka będzie wciąż powiększać księgozbiór dostosowany dla osób z wadą wzroku.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.