Tu czy Tam? Współczesna polska ilustracja dla dzieci - wystawa

Filia nr 1
ul. Opolska 723
październik 2018 r.

W październiku w Filii nr 1 prezentowana jest wystawa "Tu czy Tam? Współczesna polska ilustracja dla dzieci"

„Tu czy tam? Współczesna polska ilustracja dla dzieci” – to wystawa składająca się z prac 14 ilustratorów i projektantów graficznych ekspozycja wskazuje jak dużą siłę oddziaływania ma towarzyszący tekstom literackim obraz, a ilustrator czy projektant graficzny książki jest twórcą równorzędnym autorowi. Wśród prezentowanych na wystawie plakatów znajdują się prace rozpoznawalnych w Polsce i na świecie, ilustratorów, zdobywców krajowych i międzynarodowych nagród, jak i młodych artystów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z rysunkiem odbieranym, jako ważny środek wyrazu słowa. Każdy z nich opowiadając obrazem historię zapewnia dzieciom pierwszy kontakt ze sztuką.

artyści: Edgar Bąk, Maciek Blaźniak, Katarzyna Bogucka, Iwona Chmielewska, Agata Dudek, Emilia Dziubak, Małgorzata Gurowska, Monika Hanulak, Marta Ignerska, Agata Królak, Patryk Mogilnicki, Anna Niemierko, Ola Płocińska, Dawid Ryski
Organizatorami wystawy są - Zachęta Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie i Instytut Książki w Krakowie.

Wystawa prezentowana będzie do końca października 2018 r. zapraszamy!

Czerwiec 2020