„Smutek w Budapeszcie” – spotkanie miłośników literatury
2019-01-17 12:03:00

06.03.2019 r. godz. 18:00

Kawa, ciastko, książka i ciekawe rozmowy – tak można spędzić czas 6 marca. Zapraszamy do Biblioteki Głównej o godz. 18:00, by porozmawiać o książce Krzysztofa Vargi „Sonnenberg”. W tej nostalgicznej i powolnej opowieści przemierzymy Budapeszt śladami Andrása, będziemy świadkami jego miłosnych zawodów, okołoliterackich refleksji, melancholijnych wspomnień, zadumy nad kulturą i historią Węgier.

W recenzji „Sonnenbergu” Dariusz Nowacki pisał: „Ważny jest też nastrój – depresyjny, acz kontrowany żartobliwością, mroczny, ale bez przesady. Owa aura uroczego spleenu to jakość chyba nie do podrobienia – po jednym akapicie rozpoznajemy, że to Varga, niedościgniony majster od literackiego dołowania.”, czy jego opinia jest słuszna? Przekonajmy się podczas kolejnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki*.

*Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki nie jest spotkaniem autorskim.