Rozmowy o książce: Czerwony głód Anne Applebaum
2019-03-24 10:02:00

25.04.2019 r. godz. 17:30

W kwietniu zapraszamy na spotkanie poświęcone wstrząsającej książce Anny Applebaum „Czerwony głód”. Autorka udowadnia, że wielki głód na Ukrainie był drugim, po Holocauście, największym aktem ludobójstwa XX wieku, który przyczynił się do śmierci ponad trzech milionów Ukraińców. „Czerwony głód” przedstawia nie tylko polityczne i narodowościowe tło zbrodni, ale pokazuje także tragedię ludzi oraz pokazuje machinę propagandy tuszującą przerażającą skalę głodu.

Na spotkanie zapraszamy 25 kwietnia o godz. 18:00 do Biblioteki Głównej.

Czerwiec 2020