Pionowy świat Jerzego Kukuczki – spotkanie z Dariuszem Kortko i Marcinem Pietraszewskim
2019-05-21 14:43:00

13.06.2019 r. godz. 18:00

Serdecznie zapraszamy 13 czerwca o godz. 18:00 na spotkanie z Dariuszem Kortko i Marcinem Pieraszewskim, którzy wspólnie napisali pierwszą na polskim rynku biografię Jerzego Kukuczki. Podczas rozmowy z autorami przybliżymy sylwetkę tego znanego himalaisty, zarysujemy problemy z jakimi musiał się zmagać, opowiemy o jego rywalizacji z R. Messnerem. Poznamy również atmosferę, jaka panowała w środowisku himalaistów i przedstawimy najważniejszych wspinaczy.

Po spotkaniu zapraszamy na koncert kapeli góralskiej „Istebna” która swym występem dopełni atmosferę wydarzenia.

Impreza rozpoczyna działania w ramach projektu „Literatura na wyżynach”, który zakłada organizację cyklu różnorodnych wydarzeń z zakresu animacji czytelnictwa promujących dobrą literaturę o tematyce górskiej. Projekt ma stać się również źródłem inspiracji, otwarcia się na inne kultury i obyczaje oraz fundamentem dla rozwijania ciekawości świata.

Więcej informacji o projekcie

Będzie ciekawie, bądźcie z nami!

Spotkanie w ramach projektu "Literatura na wyżynach" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Czerwiec 2019
2019-06-18