Zajęcia popołudniowe dla dzieci
2019-09-04 09:36:00

tel. 32 471 67 68 w. 38

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym na zajęcia popołudniowe organizowane w Wypożyczalni Literatury dla Dzieci.

SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ - warsztaty literacko-plastyczne dla przedszkolaków

Wtorki godz. 16:30

Cykl godzinnych warsztatów literacko-plastycznych przeznaczonych  dla przedszkolaków i składający się z dwóch części. Pierwsza obejmuje głośne czytanie bajek, wierszy  i opowiadań. Drugą część stanowią zajęcia plastyczne,  w czasie których dzieci wykonują prace plastyczne związane z tematem czytanej wcześniej książki.

KOLOROWE KODOWANIE – warsztaty kodowania dla dzieci w wieku 6-9 lat

Środy co drugi tygodzień, godz. 16:30. Zaczynamy 11.09.2019 r.

Nauka programowania od najmłodszych lat to najlepsza gimnastyka dla mózgu. Wprowadzanie w świat kodowania rozbudza w dzieciach zainteresowanie programowaniem a ponadto rozwija systematyczność, uczy współpracy  i pobudza kreatywność. Dzieci uczestniczące w warsztatach rozwijać będą umiejętność logicznego myślenia, odkrywać nowe technologie i stawiać pierwsze kroki w świecie programowania. Zajęcia odbywać się będą w środy co dwa tygodnie. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczona!

BIBLIOTECZNA SZKOŁA KODERÓW – kurs programowanie dla dzieci w wieku 9-12 lat

Środy co drugi tygodzień, godz. 16:30. Zaczynamy 18.09.2019 r.

Będzie to nauka samodzielnego konstruowania i programowania robotów poprzez zabawę klockami LEGO WeDo. Praca w małych zespołach i w odpowiednim zakresie wiekowym, pod czujnym okiem instruktora, zapewni doskonałe warunki do zdobywania nowych umiejętności z zakresu współczesnych technologii. Pełny kurs obejmować będzie 6 spotkań w środy co dwa tygodnie. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczona!

PĘDZELEK – WARSZTATY ARTYSTYCZNE – odpłatność 10,00 zł/m-c

Czwartki, godz. 16:30

Warsztaty artystyczno-plastyczne prowadzone przez plastyka, który poprzez wspólną zabawę wprowadza dzieci w tajniki historii sztuki. Podczas warsztatów uczestnicy wykonują prace wykorzystując różnorodne techniki plastyczne: rysunek ołówkiem, węglem, kredką i tuszem, frottage i monotypię, malowanie akwarelami, temperami, collage artystyczny (z użyciem kolorowych papierów, gazet, fragmentów opakowań, tkanin, materiałów recyklingowych), elementy grafiki (linoryt, gipsoryt), rzeźbę w glinie, papier-mache. Powstałe dzieła prezentowane są w Galerii „Na ścianie”. Celem warsztatów jest rozwijanie dziecięcych talentów, wyrażanie własnej kreatywności, budowanie zainteresowań plastyką i sztuką, uwrażliwianie na piękno oraz pobudzanie dzieci do współpracy  w grupie.

Wrzesień 2019
2019-09-17
Jesienny Babiniec w Filii nr 1

Filia nr 1