Spotkanie autorskie z Markiem Migalskim
2019-07-24 14:36:00

20.09.2019 r. godz. 18:00

20 września o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie z pisarzem Markiem Migalskim. Spotkanie poświęcone będzie najnowszej książce pt. „1989. Barwy zamienne”.

Marek Migalski - doktor habilitowany nauk społecznych, nauczyciel akademicki, poseł do Parlamentu Europejskiego VII kadencji. Do tej pory wydał m. in. : „Wielki finał”, „Parlament Antyeuropejski”, „Paragraf 44”, „Nieudana rewolucja. Nieudana restauracja: Polska w latach 2005-2010”, czy „Naród urojony”.

„1989. Barwy zamienne”

W wypełnionym robotami i inteligentnymi maszynami świecie przyszłości ludzie mogą spędzić ostatni rok swojego życia w dowolnej rzeczywistości. Możliwości hiperrealistycznej symulacji komputerowej są nieograniczone. Największą popularnością cieszą się rajskie scenerie, gwarantujące rok pełen doznań i cielesnych uciech. Mitch-27X71, który przed Wielką Wojną był znany jako Michał, decyduje się jednak na przeniesienie do swojej młodości – Polski w 1989 roku. Świat ultranowoczesnych technologii zamienia szarzyzna bloków z wielkiej płyty i niepewność towarzysząca zbliżającej się przemianie systemowej. Michał przygląda się z boku sobie, swoim moralnym wyborom i wydarzeniom, które zmienią nieodwracalnie losy ludzkości.
1989. Barwy zamienne to błyskotliwa refleksja dotycząca przeszłości i wstrząsająca wizja przyszłości, która może przynieść kres światu. Marek Migalski w niezwykły sposób łączy wątki filozoficzne i polityczne, tworząc powieść przerażającą swoją wiarygodnością i imponującą rozmachem.

(źródło: http://www.soniadraga.pl)

Czerwiec 2020