Wystawa malarstwa Edyty Wojaczek
2016-01-05 09:56:00

styczeń 2016

Edyta Wojaczek rocznik 89, urodzona w Bielsku-Białej, tam też ukończyła Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych im. Juliana Fałata. Kolejnym etapem edukacji były studia licencjackie i magisterskie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na Wydziale Artystycznym w Cieszynie.
Jej twórczość charakteryzuje się nieustannym poszukiwaniem i eksperymentami w obrębie tematyki egzystencjalnej. Prowadząc dialog materii z metafizyką stwarza delikatną i poetycką formę. Kolor, oraz zróżnicowanie materii malarskiej ma znaczenie zarówno estetyczne, kompozycyjne, jak i emocjonalne. Natomiast pojawiająca się postać jest wynikiem wewnętrznej potrzeby ubrania myśli w symboliczną formę człowieka.

Twórczość artystki prezentowana będzie w Galerii "Pod Sową" w styczniu 2016 roku.

Zobacz galerię zdjęć.