Wernisaż wystawy malarstwa Jadwigi Pietrek
2019-11-04 08:28:00

03.12.2019. godz. 17:00

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Jadwigi Pietrek pt: "Zachwyceni"

Wernisaż odbędzie się 3.12.2019 o godz. 17:00 w Galerii Pod Sową w Bibliotece Głównej.

W tym samym czasie będzie miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu na dekorację świąteczną oraz wręczenie nagród.

"Moje inspiracje to zapach ziemi po deszczu
pierwsze kwiaty na łące, której już nie ma
zieleń mchu na drzewach wysokich
głosy odlatujących żurawi
ciągle zachwyca mnie cisza padającego śniegu
szelest opadających płatków piwonii
i cichy oddech śpiącego dziecka
lubię gdy malarstwo nie opowiada lecz mówi
czasami stawia pytania, czasem odpowiada,
chwyta ulotną chwilę i zatrzymuje na dłużej
nie krzyczy, nie narzuca lecz dopełnia przestrzeń
na mojej półce z książkami pierwsze miejsce zajmuje Herbert
i pozycje z tytułem „jak i dlaczego”
moje zachwycenie codzienne
daje mi iskrę, siłę i wolę /wolną/"

Mieszkanka Wodzisławia Śląskiego. Artysta malarz, pedagog.
Absolwentka Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego /dyplom z malarstwa pod kierunkiem Lecha Kołodziejczyka/. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie Kulturą Uniwersytetu Jagielońskiego.
Zawodowo związana z Miejskim Ośrodkiem Kultury W Radlinie gdzie od wielu lat zajmuje się organizacją wystaw, plenerów, przeglądów, warsztatów.
Jest pomysłodawcą wielu projektów promujących sztukę i plastykę.
Prowadzi od 22 lat Grupę Twórczą „Pasja” dla twórców dorosłych oraz grupy plastyczne dla dzieci i młodzieży. Jest wychowawcą wielu młodych artystów kończących uczelnie artystyczne, także uczących się w Liceum Plastycznym w Wodzisławiu Śl..
Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych.
Jest laureatką nagrody Quality Burmistrza Miasta Radlin, nagrody za działalność wolontariacką oraz laureatką plebiscytu „Osobowość Roku 2018" w kategorii „kultura" powiatu wodzisławskiego.

Sierpień 2020
2020-08-13