Spiskowa Teoria Dziejów - wykład z cyklu Ciekawe Historie
2019-11-05 10:30:00

11.12.2019. godz. 18:00

Spisek Katyliny, spisek prochowy, spisek lekarzy kremlowskich – każdy miłośnik historii słyszał (bądź powinien słyszeć) o skrytych działaniach tajemniczych grup mających wpłynąć na ważne wydarzenia. Teorie spiskowe budzą stałe, niezmienne kontrowersje, u jednych wzbudzając uśmiech politowania a u innych bezgraniczne zawierzenie. Współczesne ich odmiany to np. ruch antyszczepionkowy snujący wizję zmowy koncernów farmaceutycznych, czy ruchy sprzeciwu wobec katastroficznych wizji klimatologów – co z tą dziurą ozonową…? Podczas spotkania można będzie zapoznać się z dyskusyjnymi hipotezami i naukowymi odpowiedziami na niektóre z nich. Zapraszamy!

Wrzesień 2020
2020-10-01